הכירו את Forestt, להקה ישראלית חדשה

Forestt הם איזהשהו סלט מאוד מיוחד ומעניין עם המון חופש ויצירתיות שאי אפשר להגדיר אותו לז'אנר מסויים.

היום אני רוצה לדבר על להקה ישראלית יחסית חדשה בשם forestt.
הם קיימים כבר כמעט שלוש שנים ולפני חודש הם הגיעו לרגע מרגש שכל להקה חולמת עליו – הוצאת האלבום הראשון שלהם, into the woods  הוא נקרא.

אלבום שיש בו שילובים מאוד מעניינים מבחינה מוזיקלית. קודם כל הם שרים באנגלית ואתה מיד מרגיש לרגע אחד כאילו שאתה שומע משהו מעניין וטוב שאולי בכלל הגיע מאירלנד עם חליל שמוביל את ההרמוניה של השישיה המוכשרת הזאת, רגע אח"כ פתאום הגיטרות לוקחות אותך לוודסטוק בתחושת פולק משנות ה-70 ואז פתאום, בלא מעט מהשירים, מגיח כינור בסגנון מוזיקלי מאוד יהודי נשמע כאילו הוא יצא מ"כנר על הגג" ונותן נופך כלייזמרי, חגיגי, שמח וחסידי לשירים. כך ש-forestt הם איזהשהו סלט מאוד מיוחד ומעניין שאי אפשר להגדיר אותו לז'אנר מסויים. מה גם שכל שיר באלבום נשמע שונה מהשיר שלפניו. יכול להיות שיהיו אנשים שירגישו שיש כאן חוסר אחידות או צבע ברור ללהקה – אני דווקא אוהב את זה. אני מרגיש המון חופש, המון יצירתיות שבוקעת מאלבום הבכורה שלהם והליכה שלהם עם מה שמרגיש להם נכון.

ונראה שלא רק אני מרגיש ככה – האלבום החדש שלהם מצליח, כמה שירים מתוכו נכנסו לרשימות ההשמעה של תחנות הרדיו השונות, הם נמצאים בסיבוב הופעות ברחבי הארץ והאולמות מלאים (אגב, מחר הם חותמים את הסיבוב שלהם בהופעה בירושלים), יש להם שיר שהפך ללהיט והוא במקום השביעי במצעד של גלגל"צ כרגע – to the sea. 

אז forestt התחילו ברגל ימין ואני בהחלט מאחל להם הצלחה גדולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022