לו"ז המסע

לחצו על היום לפירוט

ב-15:20 נמריא דרך וינה ונמשיך אל איסלנד, נחיתה צפויה ב-23:20. ברוכים הבאים לאיסלנד, ארץ הקרח והאש! נלון במלון מצוין בסמוך לשדה לקראת היציאה לדרך מחר.

לינה: בקרבת השדה

הבוקר נקבל את הג'יפים שלנו ונצא לדרך! את המסע באיסלנד נפתח ברייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם, עם סימולטור טיסה שייקח אותנו לחוויה מדהימה של ריחוף מעל האי, נתחיל להבין לאן הגענו. משם נצא לפארק ת'ינגווטליר, המקום בו איסלנד נוצרה – גיאולוגית ואנושית – אתר מורשת עולמית של UNESCO והמקום הנכון ביותר לפתוח איתו טיול בארץ הקרח והאש. את היום נסיים בעיירה היפה בורגרנס.

לינה: בורגרנס

'את היום נתחיל בשדה הגיאותרמי הפעיל 'גייזר,; (Geysir) המפורסם אשר נתן השם לכל הגייזרים ברחבי העולם. נחזה בהתפרצותו ובנסיעה קצרה נגיע אל מפלי הזהב'גולפוס', מהמפלים המרשימים ביותר באירופה עם אלפי טונות של מים קפואים רועמים באופן מלכותי לתוך הקניון העמוק. בחלקו השני של היום נצא לחוויה חד פעמית של נסיעה מהנה באופנועי שלג, נגלוש בתוך נופים מרהיבים של קרחון לנגיוקטול.

לינה: הטלה

היום אנחנו מעלים הילוך, עולים על מפלצות שטח 4X4 עם נהג מקומי ונכנסים לעומק השטח לקראת יום בלתי נשכח לאחד מהמקומות הכי קסומים באי, עמק ת'ורסמורק, בו נחווה את השילוב האיסלנדי כל כך של קרח ואש, הרי געש וקרחונים השלובים זה בזה, בנופים מטריפים ומסלולי הליכה שומטי לסת. גם הערב נחזור לישון באותו מלון בהטלה.

לינה: הטלה

היום בזה יוקדש לאיי ווסטמן, ארכיפלג של 15 איים יפהפיים בצפון האוקיינוס האטלנטי, מרחק הפלגה קצר. בהיימאיי (אי הבית) נשמע על חיי התושבים באי המבודד, נטפס על הר געש פעיל "הר האש", ונחווה חוויה יוצאת דופן – נתצפת בתא מסתור על מושבות גדולות של פאפינים, ציפור נדירה ויפהפייה, אחד מהסמלים הבולטים של איסלנד. גם הערב נחזור ללון באותו מלון בהטלה.

לינה: הטלה

היום נכיר את הלגונות הקרחוניות של איסלנד, מפלאי האי! מדובר בלגונות שנוצרו למרגלות קרחון ואטניוקול (הגדול באירופה), כאשר שברי הקרח הצפים במי הלגונות, מייצרים מראות יפיפיים, דמויי יהלומים. נצטרף לשייט זודיאק בלגונת יוקולסארלון. נבקר בעמודי הבזלת המרשימים שבחוף השחור, נפקוד את מפלי הדרום המדהימים סקוגפוס וסליינדפוס ונסיים את היום במלון בעיירה קלאוסטור.

לינה: קלאוסטור

היום פנינו לרמה ההררית של איסלנד, אל עבר אחת מתופעות הטבע המרהיבות ביותר באי, מכתשי לאקי. הדרך לשמורה אינה סלולה, נחצה מעברי מים בזהירות ובהתרגשות אל עבר אזור מרוחק, עוצמתי וייחודי מאוד בנופיו אשר חווה במאה ה-18 סדרה ארוכה של התפרצויות געשיות, מהעוצמתיות המתועדות בהיסטוריה! לינה באותו מלון בקלאוסטור.

לינה: קלאוסטור

נצא הבוקר לטיול רגלי באזור הכפר בעל השם הקליט קירקיאבאיירקלאוסטר, לאחר טיפוס לא קשה לצד מפל האחיות נחזה בנוף המרשים של החוף הדרומי של איסלנד. זהו הארץ של סאגת ניאל (Njál’s Saga) – אזור של נוף מרהיב וסיפורים אגדיים. מישורים רחבים אשר נוצרו על ידי נהרות קרחונים (glacial rivers). במזג אוויר בהיר נחווה גם את הנופים הבלתי נשכחים של הרי הגעש הקלה (Hekla) ואייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull), נחזור לעיר הבירה ונקיים מפגש אנושי מיוחד ומפתיע.

לינה: רייקיאוויק

את הבוקר האחרון נקדיש לטיול ברייקיוואיק, סיכום המסע שלנו ונצא לביקור בלגונה הכחולה האייקונית – מעיין חם שכולו אושר צרוף, נאכל יחד ארוחת ערב ונרים פעם אחרונה כוסית יחד, נחזיר את הרכבים וטיסה הביתה!

טיסה נעימה!

כתבות ומאמרים

המיתולגיה האיסלנדית – חשיפה לצפון

טיפשות ההמונים | ג'סטין ביבר הצטלם לקליפ בשמורה איסלנדית מרהיבה, ההמונים הסתערו והחריבו

מעריצי הזמר הקנדי נהרו בעקבות הקליפ ופגעו אנושות בטבע האיסלנדי. בעקבות כך הוחלט לסגור את האתר לאביב הקרוב, בפעם השנייה בלבד בהיסטוריה. הפתרון היחידי מגיע בדמות הטרנד של אי שיתוף פרטי הטיול, כי מי שנהנה לבד לא צריך ליהנות עם כולם

מחקר: התפרצות געשית באיסלנד הובילה להתנצרות המונית

חוקרים מצאו כי אחד השירים האיסלנדיים הידועים ביותר מתקופת ימי ביניים, שנקרא Voluspá, כולל תיאור של ההתפרצות הר הגעש, ואף מציע כי הזיכרונות מאותו אירוע טראומטי הם שהובילו לעידוד ההתנצרות בקרב תושבי האי

איסלנד – המדינה שמפיקה 90% מהאנרגיה ממקורות מתחדשים

נתון לא יאמן – 90% מהאנרגיה ממקורות מתחדשים !!! התלות בנפט ירדה מ-8.9% בשנת 2000 ל-6.7% בשנת 2006

היי בנטורל: כך איסלנד גמלה את בני הנוער מסמים ואלכוהול

הנוער האיסלנדי נהג לעשן גראס ולהשתכר עד שהמדינה החליטה ליישם תוכנית מהפכנית שמיגרה את התופעה כמעט לגמרי. השיטה: למנוע מראש התמכרויות בעזרת חוגי העשרה לילדים והדרכות הורים לחיזוק היחסים במשפחה. אז למה מדינות אחרות לא הולכות בעקבותיה?

Sigur Rós / Hoppípolla - איסלנד אהובתי

יש אנשים שמגלים במהלך חייהם שהם נולדו למגדר הלא נכון, יש אנשים שמרגישים שהשם שניתן להם צריך להשתנות, יש כאלה שרוצים להחליף את הדת שלהם. ויש את אורי דרור.

לידתו של "הר האש" באיי ווסטמן, איסלנד

זהו סיפורם של 5,300 תושבי האי שהתמודדו בגבורה מול עוצמתו של הטבע ויכלו לו בזכות עירנות, סולידריות, החלטות נחושות ואומץ לב. תושבי האי איבדו אמנם מאות מבתיהם אך לא נפש אחת, ולאחר שהר הגעש שָקַט – הם כינו אותו בשם "הר האש" (אלדפל) ובנו לצידו מחדש את חייהם באי המבודד.

היום לפני: ארבעים שנה ליום שבו נשות איסלנד יצאו לשביתה

בשעה 12 בצהרים עזבו תשעים אחוז מהנשים את בתיהן ומקומות עבודתן ויצאו לשביתה. הטלפניות קרסו, הטיסות בוטלו, בתי הספר והבנקים נסגרו והגברים פתאום נאלצו לטפל בילדים. 40 שנים ליום שבו נשות איסלנד שינו את מדינתן

העיירה בת 2,300 התושבים (ו-7,000 תוכי ים) מתפללת שהאוסקר ישיב אותה לחיים

הוסאוויק האיסלנדית נפגעה קשות מהקורונה, אך דווקא סרטו הקומי של וויל פארל אודות האירוויזיון החזיר חיוך לתושבים. כעת מקווים שם שהמועמדות לפרס השיר הטוב ביותר באוסקר תציב את העיירה על מפת התיירים

געגועיי לשקט, למרחבים ולטבע הפראי של איסלנד

כשהטמפרטורות בחוץ עולות ומגבלות הקורונה מתגברות, ד"ר גילי חסקין עוצם עיניים וחושב על המדינה הקרה בצפון האוקיינוס האטלנטי. הקרחונים, המפלים, הנהרות השוצפים, הכבשים והסוסים – הסיור ברחבי איסלנד כמוהו כסיור בפלנטה אחרת. נזכרים בטיולים

טוען עוד

פודקאסטים

איסלנד: ארץ הקרח, האש והפלאות, אורח: גיל פז

מטוסי נייר - החיים באיסלנד חלק א

המוזיקה האיסלנדית משכה את אורי דרור והיפנטה אותו, משם הדרך רק נסללה עד שהפך להיות שגריר תרבות לא רשמי של איסלנד בארץ. בעקבות מספר טיולים שם הבין אורי שהוא התאהב במדינה ופשוט עבר אליה ביחד עם אישתו הצלמת יעל בר כהן.

דברים שרואים מכאן

איסלנד: איתי כהן שדה נסע להתנדב בחווה, והיום גר בה עם 50 כלבים ושלושה ילדים

חור בהשכלה - יובל שדה - ויקינגים

פרק 22 בפודקסט חור בהשכלה – אדבר על הויקינגים, או יותר נכון על הנורדים. אספר קצת על מי הם היו, למה הם פלשו לכל אירופה ומתי הם סיימו את תפקידם ההיסטורי

העולם הגדול עם אורי הראל - פרק 40 - והרוח עוד פועמת איתנה- שיחה על איסלנד כהשראה למוזיקה- עם אפרת רז וגיל פז

נפגשתי לשיחה פתוחה וקולחת עם אפרת ועם גיל פז כדי לדבר על היווצרות השיר והייחודים הרבים שלו, וגם קצת חוויות תיירותיות מהאי.

העולם הגדול עם אורי הראל - פרק 25- איסלנד- על קצה הקרחון ומעבר לו- שיחה עם גיל פז- חלק ב'

בפרק הנוכחי נדבר על העם האיסלנדי, ההקשרים אל היהודים במדינת ישראל והתנ"ך, על זהות משותפת של עם, על הסאגות והחוכמה שהן מכילות…

העולם הגדול עם אורי הראל פרק 24- איסלנד- על קצה הקרחון ומעבר לו- שיחה עם גיל פז- חלק א'

פודקאסט בנושאי תיירות, תרבות, אישים חשובים, היסטוריה, טבע וגיאופוליטיקה עולמית אני אורי הראל, חי ונושם תיירות, תרבות והיסטוריה מגיל 5, זה היה ממש מזמן…

על קצה הקרחון

שבעה פרקים של יומן מסע לאיסלנד עם צופית נאור וגיל פז

טוען עוד