מנגנון העלאת לו"ז

כותרת*
תיאור היום (כולל לינה וק"מ)
תמונת רקע*
Maximum file size: 256 MB

סוף המסע. נקיים שיחת סיכום, אם נספיק נטייל בדרך לשדה התעופה מעט בחצי האי המעשן – רייקיאנס, ובצהרים כבר נחזיר את הרכבים ונגיע לשדה התעופה לקראת טיסותינו חזרה ארצה, לאחר חוויה איסלנדית יוצאת דופן.

יום שישי הגיע ואנחנו הולכים לקבל את השבת באופן מיוחד וחגיגי בעיר הבירה הצפונית בעולם. יום נהדר בו נהנה מהמיטב של רייקיאוויק. נטייל במדרחוב הראשי ונלמד על הויקינגים הסקנדינביים שהגיעו לאיסלנד ואפילו לאמריקה, נעוף מעל איסלנד במתקן שמראה בכמה דקות באופן חוויתי את הנופים המדהימים של ארץ הקרח והאש. נקיים מפגש מפתיע שלא אפרט עליו ונסיים את היום ובעצם כמעט לחלוטין את הטיול בדיוק כמו שהתחלנו, במעיין חם כמובן. הפעם – סקיי לגון, היהלום שבכתר של המעיינות החמים באיסלנד.

משך נסיעה: 200  ק"מ

לינה: רייקיאוויק

את היום נפתח בנסיעה אל הקרחון הגדול באיסלנד ובאירופה כולה, ה-וטנאיוקטול. נגיע אל אחד משיאי הטיול שלנו – ביקור חד פעמי במערת קרח טבעית בעלת תצורות וצבעים ייחודיים. נצטייד בציוד הנדרש ובעזרת מדריך מקומי מקצועי נכנס פנימה. לאחר הביקור המסעיר במערה המדהימה ניסע ללגונת הקרחונים וחוף היהלומים לעוד מפגשים מדהימים ומעוררי השתאות עם הקרחון העצום.
נתחמם עם מרק חם במסעדה שהיא מוזיאון לסופר איסלנדי לאומי ומשם נחזור אל המלון שלנו לארוחת ערב טעימה ועוד לילה של מרדף אחר הזוהר.

לינה: Hotel Dyrholey

משך נסיעה: 300 ק"מ

היום נבקר בכפר איסלנדי מקסים בשם קברגרדי, נקפוץ למרכז המבקרים ללמוד איך האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בתוכם הם חיים לטובת הפקת אנרגיה ירוקה ומתחדשת. נעצור במאפיה מקומית נהדרת ומשם נמשיך לעבר מפלי הדרום המרשימים כל-כך סקוגפוס הענק וסליינדפוס אשר ניתן להקיפו ב-360 מעלות. בהמשך היום נגיע לנקודה הדרומית (והגשומה) ביותר באיסלנד: העיירה הקטנה ויק, נקוה להישאר יבשים ולהביט בעמוד הבזלת המזדקרים בחוף השחור של ויק.

לינה: Hotel Dyrholey

משך נסיעה:200  ק"מ

היום נצפין מעט יותר לעבר אזור שנקרא הוסאפל, הר הבית באיסלנדית, נבקר במפלי הלבה המרשימים ובמערת לבה הארוכה ביותר באי, עדות להתפרצות עוצמתית קדומה. נפגוש מדריך מקומי שיספר לנו על המקום ונוכל ללמוד עוד על הגיאולוגיה הייחודית של איסלנד. משם ניסע לטרול קפה, לארוחת צהרים במקום ייחודי ונסיים יום נפלא בצורה הטובה ביותר – מעיין חם ומענג שנחנך רק לאחרונה.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 300  ק"מ

היום הטיול יוצא לדרך בעצם באמת, ורק מתבקש שנתחיל במקום כמעט קדוש לאיסלנדים, ת'ינגווטליר, מישורי האסיפה. מקום בראשיתי בו המסע שלנו יתחיל וגם הסיפור של איסלנד כולה בעצם  – גיאולוגי ואנושית. משם ניסע אל נהר הטורקיזBrúarfoss נמשיך לארוחת צהריים מיוחדת בחממת עגבניות, נקפוץ לגייזר geysir המפורסם שאי אפשר שלא להתרשם מהתפרצותו המדהימה ולהבין דרכו את הכוח העצום הטמון תחת אדמת איסלנד, לסיום נפקוד את מפלי הזהב  gullfoss הבלתי נשכחים ונחזור למלון שלנו ברייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 250  ק"מ

נפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד באחה"צ המוקדמים, לאחר עצירת ביניים בפריז. נתאחד עם מוריה, נאסוף את המזוודות, נעלה על הג'יפים ואחרי תדרוך קצר של נהיגה בטוחה בחוג הארקטי נצא לנסיעה ירחית ראשונה וקצרה אל עבר אחד האתרים האיסלנדיים האייקונים יותר מכולם – הלגונה הכחולה! משם לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב טובה ונסיים בחיוך גדול את היום הראשון! ככה מתחילים טיול…

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 50 ק"מ

בטרם ניסע לשדה התעופה עוד נספיק להנות מאחת הפעילויות המגניבות ביותר ברייקיאוויק – Fly Over Iceland  – אחרי הטיסה הזאת אין ספק שנסיים עם טעם של עוד, לקראת הטיול הבא: לאיסלנד!  😊 בצהרים כבר נהיה בשדה התעופה ומוקדם בבוקר למחרת – בבית..

משך נסיעה: 50 ק"מ באוטו ועוד 5,000 במטוס

היום יהיה בסימן סנייפלסנס. המילה Snæfellsnes  קצת קשה להגייה, ומשמעותה בעברית היא "חצי האי של השלג הנופל", שם הולם לחצי אי ארוך שבטבורו הר געש קרחוני (שילוב שאפשר למצוא רק באיסלנד). על הר הגעש הזה ששמו סנייפלסיוקול כתב ז'ול וורן את ספרו המפורסם "מסע אל בטן האדמה". חצי האי סנייפלסנס נקרא גם "איסלנד המיניאטורית", שכן יש בו את כל מה שמאפיין את איסלנד מבחינת נוף וטבע על שטח קטן. נטייל במפל והר הכנסיה האייקוניים הזכורים ממשחקי הכס, נכנס למערת לבה לסיור מודרך ולעת ערב נסגור מעגל ונגיע עד רייקיאוויק שם צפוי לנו תענוג של ערב אחרון לטיול – שכשוך במעיין החם ה-"סקיי לגון".

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 250 ק"מ

היום נפקוד את סלע הטרול השותה, נתצפת על כלבי ים השורצים להם על האבנים בחוף השחור מאפר וולקני, נטפס למכתש גראברוק ונצפה על שדה לבה עתיק וייחודי. נגיע לעיירה היפה סטיקיסהולמר ונטייל אל גבעת המשאלות ונכיר את סיפור העם שנתן לגבעה את שמה הייחודי.

לינה: סטיקיסהולמר

משך נסיעה: 250 ק"מ

היום נגיע לנקודה הצפונית ביותר במסלול שלנו, כמעט החוג הארקטי (קו רוחב 66 צפון), כאן השמש לא שוקעת ביום הארוך של השנה. את הבוקר נתחיל בהפלגה חווייתית מאקוריירי לאורך הפיורד לחיפוש לוויתנים. לאחר מכן נטייל בחצי האי של הטרול, רק השם מגרה את הדמיון.. אזור יפהפה בצפון האי, רווי בסוסים איסלנדים יותר מאשר בכל נקודה אחרת, וכפרי דייגים קטנים ומלאי אופי.

לינה: סאודרקראוקר

משך נסיעה: 150 ק"מ

חלק ארי מהיום יוקדש לסביבת אגם מיוואט, אגם יוצא דופן בתופעות הטבע הגיאולוגיות הגלומות בו – גייזרים, שדות לבה, שדות גיאותרמיים, הרי געש, לועות מדומים – והכל על תא שטח של קילומטרים בודדים. האגם נמצא בבקע שבין שני הלוחות הטקטוניים וזה מסביר את כל ההתרחשות הדרמטית שנראה סביבנו. לאחר ביקור באזור יוצא הדופן נחזור לנשום אוויר בקצת ציביליזציה – הוסאביק הנעימה עם מוזיאון האירווזיון ואהבת העיר למוזיקה ואקוריירי, בירת הצפון של איסלנד, עיר יפה, צעירה ומגניבה.

לינה: אקוריירי

משך נסיעה: 150 ק"מ

את היום נתחיל בסיידיספיורדר, פנינה בתוך קונכיה, לדעת רבים הכפר ביפה באיסלנד. מכאן נתחיל את המסע שלנו לכיוון צפון האי. בדרך נעצור בסטודלגיל, נחל שנחשף לאחר הקמת סכר הידרואלקטרי ובו ריכוז עמודי הבזלת הגדול בעולם, נבקר בדטיפוס המפל העוצמתי ביותר באירופה ונגיע לגולת הכותרת של היום – אגם מיוואט המשונה שבו אפשר ממש לחוש (ולהריח..) את פעימת ליבו של כדור הארץ, כשנגיע תבינו..

לינה: אגם מיוואט

משך נסיעה: 250 ק"מ

יום שיתחיל בפרידה בלתי נשכחת מהקרחונים שליוו אותנו ביומיים האחרונים – נהיגה באופנועי שלג על הקרח! לאחר מכן נוריד הילוך וניסע על כביש הטבעת לאורכם של הפיורדים המזרחיים היפים, המבודדים והמרוחקים של מזרח האי. בכפרים הקטנים לאורך החוף אולי נצליח לקלוט משהו מאורח החיים האיסלנדי הטיפוסי רווי הניגודים, על החורף הקשוח והחושך הבלתי נגמר ואל מולו ימי הקיץ שטופי שמש חצות, הים שמעניק דגי בקלה ופרנסה אך בסערות קשות גם גובה מחירים נוראיים, חיים של חברה קטנה בה כולם תלויים זה בזה אך לאו דווקא מדברים זה עם זה.. יום של רואד-טריפ חוויתי, ייחודי ויפה של איסלנד הפחות תיירותית. לקראת סוף היום נרחץ במעיין חם נהדר בשם vok.

לינה: סיידיספיורדר

משך נסיעה: 220 ק"מ

את היום נפתח בקניון פיאד'רארגליופור וגם היום: נלמד לומר את שמו! הקניון נבחר שנה אחר שנה לאחד מעשרת הקניונים היפים בעולם, נבין מדוע ונשמע מי צילם בו קליפ ומה התרחש לאחר מכן.. נשתה מרק חם במסעדה שהיא מוזיאון לסופר איסלנדי לאומי ומשם נמשיך לגולת הכותרת: חוף היהלומים ולגונת הקרחונים. אחרי שיט זודיאק מהיר שיביא אותנו למפגש אינטימי וקרוב עם הקרחון ולאחר שנחזיר את הלסת למקומה נגיע למלון לארוחת ערב טעימה.

משך נסיעה:200  ק"מ

לינה: הופן

היום נתחיל להבין מדוע איסלנד נקראת איסלנד – בשיא היום נלך יחד על קרחון מידרסאליוקטול ואף נלמד לומר את שמו 😊 לפני הקרחון נבקר במפלי הדרום המרשימים והמפורסמים, וגם בכאלה מוכרים פחות ומדהימים לא פחות.. אחה"צ נבקר בנקודה הדרומית (והגשום) ביותר באיסלנד: ויק, נקוה להישאר יבשים ולטייל באתרים הסמוכים לכפר היפה, משם נמשיך עד לכפר בעל השם הקליט – קירקיאבאיירקלאוסטר.

משך נסיעה:165  ק"מ

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר

אפשר לומר שכל אתרי כביש הטבעת הם רק השוליים של עולם מופלא ומשוגע השוכן על שטח עצום במרכזו של האי. נופי הרמה ההררית של איסלנד הם באמת הדבר הקרוב ביותר לירח או למאדים שיש על פני כדור הארץ. מרחבים אינסופיים ובלתי מעובדים של הרי געש פעילים, מדבריות קרח ואפר וולקני הם רק מעט ממה שמחכה לנו היום ביקום המקביל שמתקיים בלב של איסלנד.

לינה: Hotel VOS

משך נסיעה: 300  ק"מ

היום הטיול מתחיל באמת, ואין כמו להתחיל בנקודה הכי חשובה באיסלנד והמקום בו הסיפור שלנו מתחיל – גיאולוגי ואנושית: ת'ינגווטליר, מישורי האסיפה, המקום בו איסלנד נוצרה! משם נקפוץ לגייזר המפורסם והמקורי שאי אפשר שלא להתרשם מהתפרצותו המדהימה, נפקוד את מפלי הזהב  gullfoss ונסעד את ליבנו בחממת עגבניות מיוחדת בארוחת חג! אם נספיק נבקר במכתש קריד בו נראה את כוחו של הטבע – התפרצות שהתרחשה לפני יותר מ 6,000 שנה כאשר תא מגמה קרס בסוף התפרצות געשית. את ארוחת הערב והלינה נעשה היום ומחר בבית הארחה קטן, משפחתי ונעים הרחק בשטח בשם Hotel VOS

לינה: Hotel VOS

משך נסיעה: 250  ק"מ

נפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד באחה"צ המוקדמים, לאחר עצירת ביניים בפראג. נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון שנמצא ממש במרכז העיר, ננוח רגע ונצא להיכרות ראשונית עם "העיר הגדולה הקטנה בעולם" כפי שהמקומיים נוהגים לכנות את העיר הקסומה שלהם.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 50 ק"מ

שאיפה אחת של הטבע האיסלנדי הממכר, מזג האוויר הצונן והאוויר הצלול.. נבקר באגני קיטור ובוץ מבעבע, מגדלורים בוהקים ושדות לבה – איסלנד במיטבה לקראת סיום.. נאכל יחד ארוחת ערב אחרונה ונסכם את המסע. יום מרגש לסיומו של טיול מרגש.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 170 ק"מ

היום טיפה נוריד הילוך ונטייל בין האתרים הרבים מספור שיש ל-"עיר הגדולה הקטנה בעולם" להציע. נבקר במוזיאון האוויר הפתוח ונראה איך חיו פה הויקינגים בבתי דשא, נטייל בפארק העירוני בין ארנבונים למפלונים, נסתובב במדרחובים הצבעוניים ונעשה קצת קניות ובהמשך היום נקיים פגישה מיוחדת 🙂

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: קילומטרים בודדים

יום מיוחד מאוד שבמרכזו נבקר באי קטן בשם הימאיי ('אי הבית') ובו נראה איך אנשים חיים בכפר קטן על אי בודד מתחת להר געש פעיל.. נטייל בין רחובות הכפר, לשבילי ההר, נבקר במוזיאון מעניין ונבדוק אם מושבת הפאפינים הגדולה בעולם עדיין מאוכלסת (סוף אוגוסט זאת התקופה בה הפינגווין של הצפון פורש כנפיים ועף לו למרחקים). עם שובנו נבקר בסליילנדפוס – מפל ציורי שאפשר להקיף ב-360 מעלות!

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה:300  ק"מ

הבוקר נצא לפגוש את ה-"ענקים העדינים" כפי שמכונים הלוויתנים באיסלנד. נפליג מנמל רייקיאוויק ונחווה חוויה ייחודית ןעוצמתית מאוד. בצהרים נרגע קצת בעיר ולאחר מכן בנסיעה קצרה נגיע לקברגרדי עיירת אמנים קסומה ובה נבקר בפארקים גיאותרמיים ייחודיים – נבין איך מייצרים חשמל מחום האדמה וגם איך מבשלים ביצה קשה ואופים לחם!

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה:80  ק"מ

היום נפקוד את הוסאפל, הר הבית באיסלנדית רק שבהר הבית הזה הדברים היחידיים שגועשים הם שרשרת מפלי הלבה – שילוב מדהים של מים, לבה וסלעים וולקניים ייחודיים. מכאן נצא לסיור מודרך מתחת לאדמה במערת לבה הארוכה ביותר באיסלנד, בה נבקר גם אנחנו ולסיום מיוחד ליום נהדר נטייל גם בפארק טרולים, נלמד ונחווה קצת מאמונת האיסלנדים ביצורים הנעלמים.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 300  ק"מ

היום הטיול מתחיל באמת, ואין כמו להתחיל בנקודה הכי חשובה באיסלנד – גיאולוגי ואנושית: ת'ינגווטליר, מישורי האסיפה. כאן איסלנד נוצרה, בכל המובנים. מפה ניסע למפלי הזהב ולגייזר המפורסמים לטיולים קצרים, קלים ובעיקר מרשימים. נתפנק גם היום במעיין חם – הפעם 'הלגונה הסודית' ונסע חזרה לעיר.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 250  ק"מ

תפגשו הבוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד באחה"צ המוקדמים, נאסוף את המדריך, המזוודות והג'יפים ונצא לבלו לגון, הכי איסלנדי והכי בכיף שאפשר להתחיל. מכאן נסע לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל משהו ונסיים בחיוך את היום הראשון! ככה מתחילים טיול…

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 50 ק"מ

סוף המסע. נכיר ברגליים את עיר הבירה הצפונית בעולם, נטייל בחצי האי המעשן – רייקיאנס, נרחץ בלגונה הכחולה המטריפה ונאכל יחד ארוחת ערב פרידה אחרונה. יום מרגש לסיומו של טיול מרגש.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 170 ק"מ

היום יהיה בסימן הגיאותרמיות של איסלנד. החל מהמסלול בבוקר אל הנחל החם, במהלך ההליכה נבחין בקיטורי אדים, בריכות בוץ מבעבע ומעיינות רותחים אשר יקיפו אותנו מכל הכיוונים, מה שמעניק למסלול תחושה מיתית ומיסתורית והופכת אותו לחוויה עוד יותר מעניינת, מיוחדת וחד פעמית. כמובן שגם הנופים עצמם יפים וצבעוניים, כיאה לאזורים הפעילים גיאותרמית של איסלנד; העמק מוקף בגבעות בעלי גוונים שונים של ירוק, חום ושחור ונמצא בו גם תצורות סלע מעניינות, פרחים וצמחים טיפוסיים המקשטים את האדמה. לאחר המסלול נבקר בפארק הגיאותרמי של קברגרדי, נבשל ביצים קשות באדמה החמה ונבקר בתחנת כוח גיאותרמית בה נלמד כיצד האיסלנדים רותמים את חום האדמה ליצירת אנרגיה ירוקה.

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 100 ק"מ 

גם היום נמשיך בלב השטח של איסלנד. אם רוצים לתאר את הנופים של שמורת ת'ורסמורק במילה אחת – "כאוס" תהיה כנראה הבחירה המתאימה ביותר. אבל הכאוס הזה הוא כאוס מרהיב לחלוטין! ת'ורסמורק נראית כמו ציור אימפרסיוניסטי ענק של נופים אי-סימטריים  מוטרפים; גבעות תלולות, קניונים עמוקים ומפותלים, נהרות לולייניים המקשטים עמקים רחבים של חול וולקני שחור, מעוטרים בעצים נמוכים ופרחים צבעוניים – והכל מוקף בתפאורה מפוארת של קרחוני ענק העטופים כדרך קבע בערפילים מסתוריים. על פי הפולקלור המקומי, העמק שבו שוכנת שמורת ת'ורסמורק, נוצר על-ידי מכה חזקה בפטישו המפורסם של האל הנורדי ת'ור. ברגע הראשון שתכנסו לת'ורסמורק תבינו בעצמכם שאין מקום ראוי יותר להיות משויך לאל – מדובר בגן עדן עלי אדמות.

לינה: Hotel Laekur

משך נסיעה: 150 ק"מ בשטח עם סופר ג'יפ ונהג מקומי

אפשר לומר שכל אתרי כביש הטבעת הם רק השוליים של עולם מופלא ומשוגע השוכן על שטח עצום במרכזו של האי. נופי הרמה ההררית של איסלנד הם באמת הדבר הקרוב ביותר לירח או למאדים שיש על פני כדור הארץ. מרחבים אינסופיים ובלתי מעובדים של הרי געש פעילים, מדבריות קרח ואפר וולקני הם רק מעט ממה שמחכה לנו היום ביקום המקביל שמתקיים בלב של איסלנד.

לינה: Hotel Eyjafjallajokull

משך נסיעה:300  ק"מ בשטח

יום טיול באזור המפורסם של דרום מערב איסלנד. נלך אל המפל הכחול Brúarfoss שידרוש מאיתנו לצעוד כמה ק"מ, נקפוץ לגייזר geysir המפורסם שאי אפשר שלא להתרשם מהתפרצותו המדהימה, נפקוד את מפלי הזהב  gullfoss ונבקר במכתש קריד kerid בו נראה שוב את כוחו של הטבע – התפרצות שהתרחשה לפני יותר מ 6,000 שנה כאשר תא מגמה קרס בסוף התפרצות געשית. את ארוחת הערב והלינה נעשה בבית הארחה קטן ונעים הרחק בשטח הקרוי על שם הקרחון הגעשי שהתפרץ ב-2010 ועונה לשם הקליט Eyjafjallajokull

 

לינה: Hotel Eyjafjallajokull

משך נסיעה:165  ק"מ

היום נפקוד את סנייפלסנס. המילה Snæfellsnes  קצת קשה להגייה, ומשמעותה בעברית היא "חצי האי של השלג הנופל", שם הולם לחצי אי ארוך שבטבורו הר געש קרחוני (שילוב שאפשר למצוא רק באיסלנד). על הר הגעש הזה ששמו סנייפלסיוקול כתב ז'ול וורן את ספרו המפורסם "מסע אל בטן האדמה". חצי האי סנייפלסנס נקרא גם "איסלנד המיניאטורית", שכן יש בו את כל מה שמאפיין את איסלנד מבחינת נוף וטבע על שטח קטן. נבקר בחופים שחורים, שדות לבה ואתרי צילום אייקוניים ממשחקי הכס. את ארוחת הערב והלינה הלילה נעשה ברייקיאוויק.

 

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 350  ק"מ

היום הטיול מתחיל באמת, ואין כמו להתחיל בנקודה הכי חשובה באיסלנד – גיאולוגי ואנושית: ת'ינגווטליר, מישורי האסיפה. מכאן נעלה על דרך עפר בין קרחונים ונגיע להוסאפל, הר הבית באיסלנדית אבל כאן הכל רגוע והדבר היחידי שגועש זאת מערת לבה הארוכה באיסלנד, בה נבקר גם אנחנו. נישן ברייקהולט, בירת הסאגות וביתו של סנורי סטולרסון, איש סיפורי העם של איסלנד.

לינה: רייקהולט

משך נסיעה: 200  ק"מ

תפגשו לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד באחה"צ המוקדמים, לאחר עצירת ביניים בפראג. נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל משהו ונצא לחגוג את תחילת הטיול בתענוג הכי שווה בעיר והכי איסלנדי שישטבילה במרחצאות החמות של הסקיי לגון! ככה מתחילים טיול…

לינה: רייקיאוויק

משך נסיעה: 50 ק"מ

ניפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את אור-לי, רענן, המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאסוף גם את הילל ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית – המרחצאות החמות של הסקיי לגון! רגועים ומחוחממים נחזור למלון לארוחת ערב ולילה טוב איסלנד 🙂

היום הטיול מתחיל באמת, ואין כמו להתחיל בעומק השטח האיסלנדי באזור מדהים ביופיו – ת'ורסמורק: היער של ת'ור, אל הרעם האימתני מהמיתולוגיה האיסלנדית. כאן יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים געשיים (יש דבר כזה), נהרות יוצאי דופן, הרים ונחלים מכל עבר. נגלה את המקום כמובן גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי טוב ומספק מאוד!

היום נבקר בעמק ת'יורסה הפלאי, נשתמש בג'יפים שלנו בדרכי העפר של איסלנד המכוסות שלג רוב השנה ורק ביולי ואוגוסט, לאחר המסת השלגים וטרם ירידת השלגים הבאים, ישנו חלון זמן להתרשם מאזור מרוחק ומבודד זה בו נמצאים הדרכים היפות של איסלנד, מפלים עוצרי נשימה, בתים ויקינגים ונווה מדבר ארקטי – תופעה ייחודית ביותר.

היום נתחיל להבין מדוע איסלנד נקראת איסלנד – בשיא היום נלך יחד על קרחון מידרסאליוקול ואף נלמד לומר את שמו 😊 לפני הקרחון נבקר במפלי הדרום המרשימים והמפורסמים, וגם בכאלה מוכרים פחות ומדהימים לא פחות.. אחה"צ נבקר בנקודה הדרומית (והגשום) ביותר באיסלנד: ויק, נקוה להישאר יבשים ולטייל באתרים הסמוכים לכפר היפה, משם נמשיך עד לכפר בעל השם הקליט – קירקיאבאיירקלאוסטר.

את בוקר יום שישי נפתח בקניון פיאד'רארגליופור וגם היום: נלמד לומר את שמו! הקניון נבחר שנה אחר שנה לאחד מעשרת הקניונים היפים בעולם, נבין מדוע ונשמע מי צילם בו קליפ ומה התרחש לאחר מכן.. משם נמשיך לגולת הכותרת: חוף היהלומים ולגונת הקרחונים. אחרי שיט זודיאק מהיר שיביא אותנו למפגש אינטימי וקרוב עם הקרחון ולאחר שנחזיר את הלסת למקומה נגיע למלון יוקטולט לארוחת ערב טעימה.

שבת בבוקר יום יפה, ניסע על כביש הטבעת לאורכם של הפיורדים היפים, המבודדים והמרוחקים של מזרח האי.
בכפרים הקטנים לאורך החוף אולי נצליח לקלוט משהו מאורח החיים האיסלנדי הטיפוסי רווי הניגודים, על החורף הקשוח והחושך הבלתי נגמר ואל מולו ימי הקיץ שטופי שמש חצות, הים שמעניק דגי בקלה ופרנסה אך בסערות קשות גם דורש מחירים נוראיים, חיים של חברה קטנה בה כולם תלויים זה בזה אך לאו דווקא מדברים זה עם זה.. יום של roadtripin חוויתי, ייחודי ויפה של איסלנד הפחות תיירותית.

היום נגיע לנקודה הצפונית ביותר במסלול שלנו, כמעט החוג הארקטי (קו רוחב 66 צפון), כאן השמש לא שוקעת ביום הארוך של השנה. בדרך נעצור בקניון קסום בעל מי טורקיז ועמודי בזלת משושים הסוגרים עליו משני צידיו, נבקר במפל העוצמתי באירופה אשר כמות המים הזורמת בו היא פשוט בלתי נתפסת, נרחץ ב- infinity poolבמעיין חם בעיירת האירוויזיון הנהדרת הוסאביק, שם גם נישן הלילה במלון מעולה – בקיצור, עוד יום מדהים.

חלק ארי מהיום יוקדש לאגם מיוואט, אגם יוצא דופן בתופעות הטבע הגיאולוגיות הגלומות בו – גייזרים, שדות לבה, שדות גיאותרמיים, הרי געש, לועות מדומים – והכל על תא שטח של קילומטרים בודדים. האגם נמצא בבקע שבין שני הלוחות הטקטוניים וזה מסביר את כל ההתרחשות הדרמטית שנראה סביבנו. לאחר ביקור באזור יוצא דופן נחזור לנשום אוויר בקצת ציביליזציה – אקוריירי, בירת הצפון של איסלנד, עיר יפה, צעירה ומגניבה. לאחר מכן נמשיך לעבר ורמהילד לארוחת ערב והכנות לקראת יום המחרת המטורף.

הבוקר חשוב לזכור שמיכלי הדלק בג'יפים שלנו מלאים ויש לנו נשנושים ברכבים מכיוון שאנו עולים על דרך עפר היסטורית ויפה בשם דרך קיולור או f35 ובמהלך הדרך לא נפגוש יותר מדי זכר לציבילזציה. נבקר בקרלינגרפיוטול שהוא הירח, בלי מרכאות, מקום יוצא דופן ביופיו ובתופעות הטבע המתקיימות בו כולן אחת לצד השניה. אלוהים לא סיים כאן את העבודה והכל עוד מתעצב וחי. לאחר הביקור בירח נחזור לכדור הארץ נסיים את דרך העפר הארוכה ונבקר בגולפוס, מפלי הזהב ובגייזר המפורסם.

מבלי ששמנו לב, הגענו אל סוף המסע המשותף שלנו. נעוף מעל איסלנד בתור פרידה יפה עם טעם של עוד, נכיר ברגליים את עיר הבירה הצפונית בעולם, נפגש עם אדם מעניין לארוחת צהרים, נרחץ בלגונה הכחולה המטריפה ונאכל יחד ארוחת ערב פרידה אחרונה. יום מרגש לסיומו של טיול מרגש.

יום 1 | 10.7.23 | נחיתה רכה

ניפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את אור-לי, רענן, המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאסוף גם את הילל ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון! רגועים ומחוחממים נחזור למלון לארוחת ערב ולילה טוב איסלנד :)

משך נסיעה: 50 ק"מ
reykjavik 3
יום 2 | 11.7.23 | "אתה מתחיל הכי חזק ולאט לאט מגביר.."

היום הטיול מתחיל באמת, ואין כמו להתחיל בעומק השטח האיסלנדי באזור מדהים ביופיו - ת'ורסמורק: היער של ת'ור, אל הרעם האימתני מהמיתולוגיה האיסלנדית. כאן יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים געשיים (יש דבר כזה), נהרות יוצאי דופן, הרים ונחלים מכל עבר. נגלה את המקום כמובן גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי טוב ומספק מאוד!

משך נסיעה: 200 ק"מ (רובו בסופר ג'יפ עם נהג מקומי)
thor 3
יום 3 | 12.7.23 | נווה מדבר ארקטי

היום נבקר בעמק ת'יורסה הפלאי, נשתמש בג'יפים שלנו בדרכי העפר של איסלנד המכוסות שלג רוב השנה ורק ביולי ואוגוסט, לאחר המסת השלגים וטרם ירידת השלגים הבאים, ישנו חלון זמן להתרשם מאזור מרוחק ומבודד זה בו נמצאים הדרכים היפות של איסלנד, מפלים עוצרי נשימה, בתים ויקינגים ונווה מדבר ארקטי - תופעה ייחודית ביותר.

משך נסיעה: 170 ק"מ
jorsardalur valley 4
יום 4 | 13.7.23 | הי דרומה

היום נתחיל להבין מדוע איסלנד נקראת איסלנד – בשיא היום נלך יחד על קרחון מידרסאליוקול ואף נלמד לומר את שמו 😊 לפני הקרחון נבקר במפלי הדרום המרשימים והמפורסמים, וגם בכאלה מוכרים פחות ומדהימים לא פחות.. אחה"צ נבקר בנקודה הדרומית (והגשום) ביותר באיסלנד: ויק, נקוה להישאר יבשים ולטייל באתרים הסמוכים לכפר היפה, משם נמשיך עד לכפר בעל השם הקליט - קירקיאבאיירקלאוסטר.

משך נסיעה: 165 ק"מ
fjaðrárgljúfur canyon 2
יום 5 | 14.7.23 | הקרחון הגדול באירופה

את בוקר יום שישי נפתח בקניון פיאד'רארגליופור וגם היום: נלמד לומר את שמו! הקניון נבחר שנה אחר שנה לאחד מעשרת הקניונים היפים בעולם, נבין מדוע ונשמע מי צילם בו קליפ ומה התרחש לאחר מכן.. משם נמשיך לגולת הכותרת: חוף היהלומים ולגונת הקרחונים. אחרי שיט זודיאק מהיר שיביא אותנו למפגש אינטימי וקרוב עם הקרחון ולאחר שנחזיר את הלסת למקומה נגיע למלון יוקטולט לארוחת ערב טעימה.

משך נסיעה: 200  ק"מ
jokulsarlon glacier lagoon 3
יום 6 | 15.7.23 | הפיורדים המזרחיים

שבת בבוקר יום יפה, ניסע על כביש הטבעת לאורכם של הפיורדים היפים, המבודדים והמרוחקים של מזרח האי.
בכפרים הקטנים לאורך החוף אולי נצליח לקלוט משהו מאורח החיים האיסלנדי הטיפוסי רווי הניגודים, על החורף הקשוח והחושך הבלתי נגמר ואל מולו ימי הקיץ שטופי שמש חצות, הים שמעניק דגי בקלה ופרנסה אך בסערות קשות גם דורש מחירים נוראיים, חיים של חברה קטנה בה כולם תלויים זה בזה אך לאו דווקא מדברים זה עם זה.. יום של roadtripin חוויתי, ייחודי ויפה של איסלנד הפחות תיירותית.

משך נסיעה: 350 ק"מ
The eastern fjords Austfirir 1
יום 7 | 16.7.23 | רוחות הצפון

היום נגיע לנקודה הצפונית ביותר במסלול שלנו, כמעט החוג הארקטי (קו רוחב 66 צפון), כאן השמש לא שוקעת ביום הארוך של השנה. בדרך נעצור בקניון קסום בעל מי טורקיז ועמודי בזלת משושים הסוגרים עליו משני צידיו, נבקר במפל העוצמתי באירופה אשר כמות המים הזורמת בו היא פשוט בלתי נתפסת, נרחץ ב- infinity poolבמעיין חם בעיירת האירוויזיון הנהדרת הוסאביק, שם גם נישן הלילה במלון מעולה – בקיצור, עוד יום מדהים.

משך נסיעה: 320 ק"מ
Húsavík 1
יום 8 | 17.7.23 | האגם המשונה בתבל

חלק ארי מהיום יוקדש לאגם מיוואט, אגם יוצא דופן בתופעות הטבע הגיאולוגיות הגלומות בו – גייזרים, שדות לבה, שדות גיאותרמיים, הרי געש, לועות מדומים – והכל על תא שטח של קילומטרים בודדים. האגם נמצא בבקע שבין שני הלוחות הטקטוניים וזה מסביר את כל ההתרחשות הדרמטית שנראה סביבנו. לאחר ביקור באזור יוצא דופן נחזור לנשום אוויר בקצת ציביליזציה – אקוריירי, בירת הצפון של איסלנד, עיר יפה, צעירה ומגניבה. לאחר מכן נמשיך לעבר ורמהילד לארוחת ערב והכנות לקראת יום המחרת המטורף.

משך נסיעה: 270 ק"מ
krafla volcano iceland 1
יום 9 | 18.7.23 | חציית המדבר האיסלנדי

הבוקר חשוב לזכור שמיכלי הדלק בג'יפים שלנו מלאים ויש לנו נשנושים ברכבים מכיוון שאנו עולים על דרך עפר היסטורית ויפה בשם דרך קיולור או f35 ובמהלך הדרך לא נפגוש יותר מדי זכר לציבילזציה. נבקר בקרלינגרפיוטול שהוא הירח, בלי מרכאות, מקום יוצא דופן ביופיו ובתופעות הטבע המתקיימות בו כולן אחת לצד השניה. אלוהים לא סיים כאן את העבודה והכל עוד מתעצב וחי. לאחר הביקור בירח נחזור לכדור הארץ נסיים את דרך העפר הארוכה ונבקר בגולפוס, מפלי הזהב ובגייזר המפורסם.

משך נסיעה: 260 ק"מ (רובם בשטח)
kerlingarfjoll 6
יום 10 | 19.7.23 | סוגרים את המעגל

מבלי ששמנו לב, הגענו אל סוף המסע המשותף שלנו. נעוף מעל איסלנד בתור פרידה יפה עם טעם של עוד, נכיר ברגליים את עיר הבירה הצפונית בעולם, נפגש עם אדם מעניין לארוחת צהרים, נרחץ בלגונה הכחולה המטריפה ונאכל יחד ארוחת ערב פרידה אחרונה. יום מרגש לסיומו של טיול מרגש.

משך נסיעה: 170 ק"מ
reykjavik 1
יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
Sky-Lagoon
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
Gullfoss_waterfall
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
hot-pool-at-landmannalaugar
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
lava-caving-allows-you-to-explore-iceland-s-volcanic-wonders
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
hallgrimskirkja-cathedral-city-reykjavik-iceland-shutterstock_613997816_2cac65b407
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
NesjavellirPowerPlant_edit2
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
Þórsmörk-16-scaled
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
maxresdefault

התחברות למשתמשים רשומים

להרשמה לאתר