הכירו את נועה זילברמן

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ, החלטתי להתמקד במוזיקאית בתחילת דרכה.

מחר יום האישה הבינלאומי והחלטתי לכבוד היום החשוב הזה לבחור הפעם שיר של מוזיקאית בתחילת דרכה בשם נועה זילברמן.

נועה מוציאה בקרוב את אלבומה הראשון "מוזיקת מסע". עד כה היא שחררה לאוויר העולם שני סינגלים ראשונים מתוך אלבום הבכורה והם באמת בהחלט מעוררי עניין.

השיר הראשון "יוצאת לטייל", מין שיר פולק, נדודי מסע שכזה, עושה חשק לצאת לדרך. הקליפ נמצא ביוטיוב והוא מיוחד ומורכב מעשרות סרטונים של תרמילאים ותרמילאיות שטיילו בעולם, וביניהם גם סרטונים של נועה מטיוליה.

לעומת "יוצאת לטייל" שפתוח אל העולם ומה שהוא מזמן השיר השני שיצא ממש שבוע שעבר "שקט בין החדרים" הוא שיר שדווקא מתכנס ונכנס לעולם הפנימי. שיר שנועה מגדירה בתור "מאבק אישי ונשי". הוא נוצר מתוך כאב ומצוקה אישית שלה. נועה מספרת על רגע כזה בבית שהעולם בחוץ נשמע מאוד חי ורועש ודווקא אצלה בפנים, בבית, יש "שקט בין החדרים". חוויה כזאת של פער עצום בין החברה שכולנו חיים בתוכה לבין מה שמתחולל פנימה. היא כתבה והלחינה את "שקט בין החדרים", ובעזרת ההפקה המוזיקלית של תומר ישעיהו הסופר-מוכשר שטביעת האצבע שלו בהחלט מורגשת, מתקבל שיר דווקא מז'ורי, שנע בין עצבות לשמחה, בין חיפוש למציאה. נועה מגדירה את השיר כפמינסטי, כשיר שנולד אמנם מתוך מאבק מאוד אישי שלה אבל גם יש בו איזה הזדהות וכבוד לכל אישה באשר היא. גם כאן, הקליפ הוא הומאז' של המון סרטונים – ובמקרה הזה של נשים משמעותיות מההוויה של החברה הישראלית. מסתיו שפיר, דרך שחר פאר, עדי קיסר ועוד.

או במילותיה שלה: "תודה לכל הנשים המשפיעות והמדהימות ששיתפו אותי בסרטונים, בסיפורים ובמאבקים שלהן להפוך את העולם למקום טוב יותר, ויותר מכך – תודה על המסע שבו אתן צועדות בשביל כולנו. מי תתן ולעולם נהיה במסעות שלנו כפי שנבחר וכפי שנרצה".

מומלץ לשמוע ולצפות. נועה זילברמן. "שקט בין החדרים".

בשישי הקרוב היא חותמת את סיבוב הופעות החורף שלה בקפה יודפת שבצפון מופע אקוסטי, של שישי בצהריים ובחודש מאי על איזה גג בגני תקווה היא תערוך את מופע ההשקה לאלבום הראשון שלה. נשמע מגניב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022