הכירו את נועה זילברמן

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ, החלטתי להתמקד במוזיקאית בתחילת דרכה.

מחר יום האישה הבינלאומי והחלטתי לכבוד היום החשוב הזה לבחור הפעם שיר של מוזיקאית בתחילת דרכה בשם נועה זילברמן.

נועה מוציאה בקרוב את אלבומה הראשון "מוזיקת מסע". עד כה היא שחררה לאוויר העולם שני סינגלים ראשונים מתוך אלבום הבכורה והם באמת בהחלט מעוררי עניין.

השיר הראשון "יוצאת לטייל", מין שיר פולק, נדודי מסע שכזה, עושה חשק לצאת לדרך. הקליפ נמצא ביוטיוב והוא מיוחד ומורכב מעשרות סרטונים של תרמילאים ותרמילאיות שטיילו בעולם, וביניהם גם סרטונים של נועה מטיוליה.

לעומת "יוצאת לטייל" שפתוח אל העולם ומה שהוא מזמן השיר השני שיצא ממש שבוע שעבר "שקט בין החדרים" הוא שיר שדווקא מתכנס ונכנס לעולם הפנימי. שיר שנועה מגדירה בתור "מאבק אישי ונשי". הוא נוצר מתוך כאב ומצוקה אישית שלה. נועה מספרת על רגע כזה בבית שהעולם בחוץ נשמע מאוד חי ורועש ודווקא אצלה בפנים, בבית, יש "שקט בין החדרים". חוויה כזאת של פער עצום בין החברה שכולנו חיים בתוכה לבין מה שמתחולל פנימה. היא כתבה והלחינה את "שקט בין החדרים", ובעזרת ההפקה המוזיקלית של תומר ישעיהו הסופר-מוכשר שטביעת האצבע שלו בהחלט מורגשת, מתקבל שיר דווקא מז'ורי, שנע בין עצבות לשמחה, בין חיפוש למציאה. נועה מגדירה את השיר כפמינסטי, כשיר שנולד אמנם מתוך מאבק מאוד אישי שלה אבל גם יש בו איזה הזדהות וכבוד לכל אישה באשר היא. גם כאן, הקליפ הוא הומאז' של המון סרטונים – ובמקרה הזה של נשים משמעותיות מההוויה של החברה הישראלית. מסתיו שפיר, דרך שחר פאר, עדי קיסר ועוד.

או במילותיה שלה: "תודה לכל הנשים המשפיעות והמדהימות ששיתפו אותי בסרטונים, בסיפורים ובמאבקים שלהן להפוך את העולם למקום טוב יותר, ויותר מכך – תודה על המסע שבו אתן צועדות בשביל כולנו. מי תתן ולעולם נהיה במסעות שלנו כפי שנבחר וכפי שנרצה".

מומלץ לשמוע ולצפות. נועה זילברמן. "שקט בין החדרים".

בשישי הקרוב היא חותמת את סיבוב הופעות החורף שלה בקפה יודפת שבצפון מופע אקוסטי, של שישי בצהריים ובחודש מאי על איזה גג בגני תקווה היא תערוך את מופע ההשקה לאלבום הראשון שלה. נשמע מגניב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.