שיר חדש, מאוד מאיר אריאלי – ''משורר''

פטריק סבג משחרר מיני אלבום עם שירים חדשים שמבוססים על מאיר אריאל.

היום לפני 115 שנים נפטר הרצל. אבל שיר חדש טרם נכתב אז הפינה שלנו היום לא תהיה על האיש הגדול הזה. היא תהיה על איש גדול אחר. שגם הוא נפטר לצערנו. במקרה שלו לפני 20 שנים. אני מדבר כמובן על מספר הסיפורים, להטוטן המילים, הצנחן המזמר, הנביא המודרני, הרב החילוני – המאיר אריאל!

20 שנים שהוא איננו ויוצא לו שיר חדש. איך אומרים? "צדיקים מלאכתם נעשת בידי אחרים".. אז במקרה הזה המלאכה היא כולה של פטריק סבג, מוזיקאי שזכור לנו משנות ה-90 עם "צל כבד" של "כשניקו תתחיל לדבר". זוכרת??

אז פטריק הוא מעריץ ענק של אריאל והשיר החדש "משורר" הוא חלק מאי.פי שזה Extended play שזה מיני אלבום או במילים הכי פשוטות – כמה שירים. לא אחד-שניים וגם לא שמונה-תשעה. איפשהו באמצע. מיני אלבום. אי.פי. ככה קוראים לזה. אז פטריק יצר כמה שירים חדשים שמבוססים על מאיר אריאל. ו-"משורר" הוא הראשון שהוא משחרר. ומה אני אגיד לך? הוא עשה עבודה נהדרת עם ההקלטה הישנה הזאת של אריאל משנות ה-80'. הוא הוסיף מוזיקה שנשמעת פשוט בול. או כמו שסבג המלחין והמפיק המוזיקלי אמר בעצמו: "היה לי חלום, מה קורה אילו פינק פלויד ואייר הצרפתיים היו פוגשים את מאיר אריאל". חלום מעניין חלם סבג והוא גם מספר שהוא דיבר עם מאיר אריאל על השיר החדש הזה. "אני יודע שזה נשמע הזוי אבל שוחחתי איתו על השיר הזה ובסופו של דבר יצרתי כאן משהו שהוא גם ישן וגם חדש. הזמן פה הוא אחר, משהו באנרגיה עם העבר, ההווה והעתיד. זה משחק לך על הזיכרון."

אז באמת בנקודת הזמן הזאת, של 20 שנה לפטירתו של אחד המשוררים והמוזיקאים הגדולים בכל הזמנים שהיו כאן אין מתנה יפה יותר שאפשר להעניק לעצמנו משיר חדש, מאוד מאיר אריאלי – "משורר". אין ספק, שיר שמעורר הרבה מאוד ערגונות..

10 בסולם גיל פז. סחתיין ענק לפטריק סבג. ויאללה מי כותב שיר חדש על הרצל? ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.