שיר חדש, מאוד מאיר אריאלי – ''משורר''

פטריק סבג משחרר מיני אלבום עם שירים חדשים שמבוססים על מאיר אריאל.

היום לפני 115 שנים נפטר הרצל. אבל שיר חדש טרם נכתב אז הפינה שלנו היום לא תהיה על האיש הגדול הזה. היא תהיה על איש גדול אחר. שגם הוא נפטר לצערנו. במקרה שלו לפני 20 שנים. אני מדבר כמובן על מספר הסיפורים, להטוטן המילים, הצנחן המזמר, הנביא המודרני, הרב החילוני – המאיר אריאל!

20 שנים שהוא איננו ויוצא לו שיר חדש. איך אומרים? "צדיקים מלאכתם נעשת בידי אחרים".. אז במקרה הזה המלאכה היא כולה של פטריק סבג, מוזיקאי שזכור לנו משנות ה-90 עם "צל כבד" של "כשניקו תתחיל לדבר". זוכרת??

אז פטריק הוא מעריץ ענק של אריאל והשיר החדש "משורר" הוא חלק מאי.פי שזה Extended play שזה מיני אלבום או במילים הכי פשוטות – כמה שירים. לא אחד-שניים וגם לא שמונה-תשעה. איפשהו באמצע. מיני אלבום. אי.פי. ככה קוראים לזה. אז פטריק יצר כמה שירים חדשים שמבוססים על מאיר אריאל. ו-"משורר" הוא הראשון שהוא משחרר. ומה אני אגיד לך? הוא עשה עבודה נהדרת עם ההקלטה הישנה הזאת של אריאל משנות ה-80'. הוא הוסיף מוזיקה שנשמעת פשוט בול. או כמו שסבג המלחין והמפיק המוזיקלי אמר בעצמו: "היה לי חלום, מה קורה אילו פינק פלויד ואייר הצרפתיים היו פוגשים את מאיר אריאל". חלום מעניין חלם סבג והוא גם מספר שהוא דיבר עם מאיר אריאל על השיר החדש הזה. "אני יודע שזה נשמע הזוי אבל שוחחתי איתו על השיר הזה ובסופו של דבר יצרתי כאן משהו שהוא גם ישן וגם חדש. הזמן פה הוא אחר, משהו באנרגיה עם העבר, ההווה והעתיד. זה משחק לך על הזיכרון."

אז באמת בנקודת הזמן הזאת, של 20 שנה לפטירתו של אחד המשוררים והמוזיקאים הגדולים בכל הזמנים שהיו כאן אין מתנה יפה יותר שאפשר להעניק לעצמנו משיר חדש, מאוד מאיר אריאלי – "משורר". אין ספק, שיר שמעורר הרבה מאוד ערגונות..

10 בסולם גיל פז. סחתיין ענק לפטריק סבג. ויאללה מי כותב שיר חדש על הרצל? ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022