קול רענן וייחודי בנוף המוזיקה הישראלית

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ סקרתי את האלבום החדש של לונא אבו נאסר.

מוזיקאית, זמרת-יוצרת וגיטריסטית ערביה-ישראלית מוכשרת מאוד, מנצרת במקור.
בת 29 וזה כבר האלבום השלישי שלה. אחרי ששני האלבומים הראשונים שלה "אספר לך" מ-2013 ו-"מערבולת" מ-2017 זכו לביקורות טובות מאוד היא הופיעה ברחבי הארץ במשך ארבע שנים והחליטה להוציא אלבום שמתעד הופעה אחת ספציפית ומיוחדת, שחתמה מסע ארוך. ההופעה הוקלטה ביער הפיות ליד קיבוץ בית אורן שבכרמל. שתי גיטרות קלאסיות, כלי הקשה והקול של לונא אבו-נאסר. היא מספרת שהיא חיפשה מקום בטבע שיהדהד יפה את המוזיקה שלה. האלבום החדש קיבל את השם המתבקש "a night in the forest" והוא כולל תשעה שירים אקוסטיים, יפים ונעימים מאוד לאוזן. שירים בערבית ובעברית לסירוגין, וכולם יוצרים איזה חיבור ורוגע מיוחד – גם אלה בערבית שלצערי לא הבנתי את המילים יצרו בי רצון ללמוד את השפה ולהבין על מה השירים מדברים. השיר השני באלבום לדוגמא, שאנחנו שומעים עכשיו ברקע, הוא mishwar. מילת סלנג בערבית שהפירוש שלה הוא מעין טיולון קטן כזה, סיבוב. השיר מדבר על מישהו שיצא ל mishwar ולא חזר. לונא מסרבת לתת פרטים נוספים ולנו נותר רק להקשיב ולהתחבר בעצמנו לשיר ההעלמות היפה הזה..

לונא אבו-נאסר היא קול רענן וייחודי בנוף המוזיקה הישראלית. כמה אמנים ערבים צעירים אנחנו מכירים? כמה שירים בערבית מושמעים ברדיו? אבל ההצלחה שלה מגיעה בזכות ולא בחסד. היא יוצרת מוזיקה מאוד אישית שקשה לא להרגיש את הכנות, הרגש והכאב שיוצאים ממנה. "אספר לך" אגב ,הוא עוד שיר מאוד מומלץ.
לסיכום ענבל, כשמקשיבים לאלבום החדש שלה התחושה הראשונה היא של אינטימיות, של קרבה. של רצון להיות בהופעה שלה בטבע ולראות אותה מקרוב מנגנת ושרה את השירים שלה.
לונה אבו נאסר – a night in the forest.
תשע בסולם גיל פז! ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022