קול רענן וייחודי בנוף המוזיקה הישראלית

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ סקרתי את האלבום החדש של לונא אבו נאסר.

מוזיקאית, זמרת-יוצרת וגיטריסטית ערביה-ישראלית מוכשרת מאוד, מנצרת במקור.
בת 29 וזה כבר האלבום השלישי שלה. אחרי ששני האלבומים הראשונים שלה "אספר לך" מ-2013 ו-"מערבולת" מ-2017 זכו לביקורות טובות מאוד היא הופיעה ברחבי הארץ במשך ארבע שנים והחליטה להוציא אלבום שמתעד הופעה אחת ספציפית ומיוחדת, שחתמה מסע ארוך. ההופעה הוקלטה ביער הפיות ליד קיבוץ בית אורן שבכרמל. שתי גיטרות קלאסיות, כלי הקשה והקול של לונא אבו-נאסר. היא מספרת שהיא חיפשה מקום בטבע שיהדהד יפה את המוזיקה שלה. האלבום החדש קיבל את השם המתבקש "a night in the forest" והוא כולל תשעה שירים אקוסטיים, יפים ונעימים מאוד לאוזן. שירים בערבית ובעברית לסירוגין, וכולם יוצרים איזה חיבור ורוגע מיוחד – גם אלה בערבית שלצערי לא הבנתי את המילים יצרו בי רצון ללמוד את השפה ולהבין על מה השירים מדברים. השיר השני באלבום לדוגמא, שאנחנו שומעים עכשיו ברקע, הוא mishwar. מילת סלנג בערבית שהפירוש שלה הוא מעין טיולון קטן כזה, סיבוב. השיר מדבר על מישהו שיצא ל mishwar ולא חזר. לונא מסרבת לתת פרטים נוספים ולנו נותר רק להקשיב ולהתחבר בעצמנו לשיר ההעלמות היפה הזה..

לונא אבו-נאסר היא קול רענן וייחודי בנוף המוזיקה הישראלית. כמה אמנים ערבים צעירים אנחנו מכירים? כמה שירים בערבית מושמעים ברדיו? אבל ההצלחה שלה מגיעה בזכות ולא בחסד. היא יוצרת מוזיקה מאוד אישית שקשה לא להרגיש את הכנות, הרגש והכאב שיוצאים ממנה. "אספר לך" אגב ,הוא עוד שיר מאוד מומלץ.
לסיכום ענבל, כשמקשיבים לאלבום החדש שלה התחושה הראשונה היא של אינטימיות, של קרבה. של רצון להיות בהופעה שלה בטבע ולראות אותה מקרוב מנגנת ושרה את השירים שלה.
לונה אבו נאסר – a night in the forest.
תשע בסולם גיל פז! ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.