שיר חדש מתוך אלבום חדש ללאונרד ככהן

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ, סקרתי את האלבום החדש של לאונרד כהן.

כן כן, הכהן הגדול של המוזיקה ממשיך לשחרר שירים חדשים אף-על-פי שהוא נפטר בנובמבר 2016. בנו, אדם כהן, מוזיקאי בפני עצמו, קיבל מאביו את הזכויות על השירים האחרונים שלאונרד לא הספיק לסיים ובתהליך ארוך שמגיע ב-22.11 לסיומו – הפך אותם לאלבום חדש ומצופה מאוד בכל העולם של אחד הגדולים ביותר שהיו פה – לאונרד כהן.

האלבום ייקרא "thanks for the dance", יהיו בו תשעה שירים חדשים ורשימת המוזיקאים שאדם כהן כינס סביב האלבום הזה מרשימה מאוד – דמיאן רייס אהוב ליבי, בק הענק, ג'ניפר לורנס וחוויאר מס שהופיעו איתו כל השנים, ברייס דסנר הגיטריסט של הנשיונל, ריצ'רד ריד פרי הקלידן של ארקייד פייר, לזלי פייסט ועד מקהלת "שער שמיים" של בית הכנסת של מונטריאול, בית הכנסת אליו לאונרד היה הולך כילד.

שיר אחד ראשון שוחרר השבוע כסיפתח לפרוייקט המיוחד הזה – the goal. שיר לאונרד כהני טיפוסי. הקול הנמוך והמיוחד כל-כך שלו, מקריא את שירתו על רקע נגינת פסנתר וגיטרה. דקה אחת, זה מה שקיבלנו עד כה. זה רק מתאבן ובדרך אלינו אלבום שלם אבל אין ספק שהשיר החדש הזה מעורר המון המון געגוע אליו ורצון לשמוע את האלבום השלם.

באחד הראיונות האחרונים שלו לאונרד כהן אמר שהוא מוכן למוות. חודש אחר-כך הוא הוציא את אלבומו האחרון you want it darker, אלבום מופת, דרך אגב ובמסיבת העיתונאים לרגל השקת האלבום – מה שבסופו של דבר היה הראיון האחרון שלו הוא אמר שהוא לוקח חזרה את המשפט הזה "אני מוכן למות", שיש לו נטייה לעשות דרמה גדולה מדי מעצמו ושבכלל הוא מתכנן לחיות לנצח.. אז הנה שיר חדש שלו, הדרך הטובה ביותר של לאונרד כהן להישאר איתנו. ואם תקשיבי טוב תשימי לב שיש בשיר החדש אפילו שורה – I almost alive.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022