שיר חדש מתוך אלבום חדש ללאונרד ככהן

השבוע בפינתי ״חי בשיר״ בגל״צ, סקרתי את האלבום החדש של לאונרד כהן.

כן כן, הכהן הגדול של המוזיקה ממשיך לשחרר שירים חדשים אף-על-פי שהוא נפטר בנובמבר 2016. בנו, אדם כהן, מוזיקאי בפני עצמו, קיבל מאביו את הזכויות על השירים האחרונים שלאונרד לא הספיק לסיים ובתהליך ארוך שמגיע ב-22.11 לסיומו – הפך אותם לאלבום חדש ומצופה מאוד בכל העולם של אחד הגדולים ביותר שהיו פה – לאונרד כהן.

האלבום ייקרא "thanks for the dance", יהיו בו תשעה שירים חדשים ורשימת המוזיקאים שאדם כהן כינס סביב האלבום הזה מרשימה מאוד – דמיאן רייס אהוב ליבי, בק הענק, ג'ניפר לורנס וחוויאר מס שהופיעו איתו כל השנים, ברייס דסנר הגיטריסט של הנשיונל, ריצ'רד ריד פרי הקלידן של ארקייד פייר, לזלי פייסט ועד מקהלת "שער שמיים" של בית הכנסת של מונטריאול, בית הכנסת אליו לאונרד היה הולך כילד.

שיר אחד ראשון שוחרר השבוע כסיפתח לפרוייקט המיוחד הזה – the goal. שיר לאונרד כהני טיפוסי. הקול הנמוך והמיוחד כל-כך שלו, מקריא את שירתו על רקע נגינת פסנתר וגיטרה. דקה אחת, זה מה שקיבלנו עד כה. זה רק מתאבן ובדרך אלינו אלבום שלם אבל אין ספק שהשיר החדש הזה מעורר המון המון געגוע אליו ורצון לשמוע את האלבום השלם.

באחד הראיונות האחרונים שלו לאונרד כהן אמר שהוא מוכן למוות. חודש אחר-כך הוא הוציא את אלבומו האחרון you want it darker, אלבום מופת, דרך אגב ובמסיבת העיתונאים לרגל השקת האלבום – מה שבסופו של דבר היה הראיון האחרון שלו הוא אמר שהוא לוקח חזרה את המשפט הזה "אני מוכן למות", שיש לו נטייה לעשות דרמה גדולה מדי מעצמו ושבכלל הוא מתכנן לחיות לנצח.. אז הנה שיר חדש שלו, הדרך הטובה ביותר של לאונרד כהן להישאר איתנו. ואם תקשיבי טוב תשימי לב שיש בשיר החדש אפילו שורה – I almost alive.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.