ביצוע מחודש לשיר ״הביאו את הנגרים״

הביצוע החדש הוא של הילה רוח, עם הצ'לנית הבלתי נגמרת קרני פוסטל וכותב השיר עצמו – אביב גדג'.

היום אני רוצה לדבר על שיר שהוא לא בדיוק חדש. הוא יצא כבר לפני 15 שנים, ב-2004 אבל עכשיו הוא יוצא מחדש. "הביאו את הנגרים". שיר יפהפיה מתוך האלבום האדיר של להקת אלג'יר "מנועים קדימה". 

הביצוע החדש הוא של הילה רוח, מכוכבות האינדי היותר בולטות במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, היא משתפת כאן פעולה עם הצ'לנית הבלתי נגמרת קרני פוסטל ועם כותב השיר עצמו – אביב גדג'.

לטובת מי שלא זוכר את הסיפור מאחורי השיר והאלבום – אלג'יר היו להקה יוצאת דופן שהקימו שני חברים ממושב קטן מאוד בדרום, תלמי אליהו. אביב גדג' וגבריאל בלחסן ז"ל.
האלבום הראשון שלהם, מאמצע שנות ה-90, "נאמנות ותשוקה" היה כמעט בלתי ניתן לעיכול, שירים ארוכים על נושאים קשים מאוד, הוא הודפס במאות בודדות של עותקים ונחשב היום פריט לאספנים. האלבום השני לעומת זאת, "מנועים קדימה" הפך אותם בן רגע לתופעה תרבותית. אלבום שנחשב לטוב ביותר ברוק הישראלי בעשור הראשון של שנות האלפיים. לדעתי יכול מאוד להיות שהוא הטוב ביותר ברוק הישראלי לא רק בעשור הראשון של שנות האלפיים. אלבום שאני באופן אישי, כל פעם שאני חוזר אליו פשוט חוטף צמרמורת. יצירת רוק חד פעמית, אלבום קונספט על נפש האדם שנכתבו עליו מאמרים של פסיכולוגים!
די בלהזכיר את "דם על הים", "קיטש", "בתוך הצינורות" כמובן עם הגיטרה של בלחסן שפשוט שורטת את הלב ומשאירה סימן ו-"הביאו את הנגרים" שאנחנו שומעים עכשיו ברקע. השיר שזכה ממש עכשיו כאמור לחידוש נהדר של הילה רוח.
אתמול בערב בבארבי בת"א היא ביצעה את "הביאו את הנגרים" עם אביב גדג'.
ביצוע מאוד מיוחד, נאמן למקור אבל עם טוויסט. הילה רוח מביאה את עצמה ואפשר להרגיש כמה שגם היא נמנת על מעריצי האלבום המופתי ההוא. עכשיו "נאמנות ותשוקה" יוצא לראשונה בפורמט של תקליט, וגם בשירותי הסטרימינג אפשר סוף סוף למצוא אותו.

"הביאו את הנגרים", הילה רוח ואביב גדג'. מתוך 15 שנים ל-"מנועים קדימה" של אלג'יר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022