ביצוע מחודש לשיר ״הביאו את הנגרים״

הביצוע החדש הוא של הילה רוח, עם הצ'לנית הבלתי נגמרת קרני פוסטל וכותב השיר עצמו – אביב גדג'.

היום אני רוצה לדבר על שיר שהוא לא בדיוק חדש. הוא יצא כבר לפני 15 שנים, ב-2004 אבל עכשיו הוא יוצא מחדש. "הביאו את הנגרים". שיר יפהפיה מתוך האלבום האדיר של להקת אלג'יר "מנועים קדימה". 

הביצוע החדש הוא של הילה רוח, מכוכבות האינדי היותר בולטות במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, היא משתפת כאן פעולה עם הצ'לנית הבלתי נגמרת קרני פוסטל ועם כותב השיר עצמו – אביב גדג'.

לטובת מי שלא זוכר את הסיפור מאחורי השיר והאלבום – אלג'יר היו להקה יוצאת דופן שהקימו שני חברים ממושב קטן מאוד בדרום, תלמי אליהו. אביב גדג' וגבריאל בלחסן ז"ל.
האלבום הראשון שלהם, מאמצע שנות ה-90, "נאמנות ותשוקה" היה כמעט בלתי ניתן לעיכול, שירים ארוכים על נושאים קשים מאוד, הוא הודפס במאות בודדות של עותקים ונחשב היום פריט לאספנים. האלבום השני לעומת זאת, "מנועים קדימה" הפך אותם בן רגע לתופעה תרבותית. אלבום שנחשב לטוב ביותר ברוק הישראלי בעשור הראשון של שנות האלפיים. לדעתי יכול מאוד להיות שהוא הטוב ביותר ברוק הישראלי לא רק בעשור הראשון של שנות האלפיים. אלבום שאני באופן אישי, כל פעם שאני חוזר אליו פשוט חוטף צמרמורת. יצירת רוק חד פעמית, אלבום קונספט על נפש האדם שנכתבו עליו מאמרים של פסיכולוגים!
די בלהזכיר את "דם על הים", "קיטש", "בתוך הצינורות" כמובן עם הגיטרה של בלחסן שפשוט שורטת את הלב ומשאירה סימן ו-"הביאו את הנגרים" שאנחנו שומעים עכשיו ברקע. השיר שזכה ממש עכשיו כאמור לחידוש נהדר של הילה רוח.
אתמול בערב בבארבי בת"א היא ביצעה את "הביאו את הנגרים" עם אביב גדג'.
ביצוע מאוד מיוחד, נאמן למקור אבל עם טוויסט. הילה רוח מביאה את עצמה ואפשר להרגיש כמה שגם היא נמנת על מעריצי האלבום המופתי ההוא. עכשיו "נאמנות ותשוקה" יוצא לראשונה בפורמט של תקליט, וגם בשירותי הסטרימינג אפשר סוף סוף למצוא אותו.

"הביאו את הנגרים", הילה רוח ואביב גדג'. מתוך 15 שנים ל-"מנועים קדימה" של אלג'יר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.