הדרכות

הבסיס שלי. מרחב הנוחות. ההנאה הכי גדולה. מפה לשם, אני מדריך כבר 20 שנה! מאז ימי כמדריך בתנועת הנוער ועד היום – אף פעם לא ממש הפסקתי, רק שיניתי צורה – מילדים לגמלאים, דרך חיילים וסטודנטים – מי שבא ברוך הבא. בהדרכות שלי אני לא המרכז אלא המפגש האנושי עם המשתתפים, עם המקום ועם התוכן.

סיור בעקבות הרצל

"לפני הרבה שנים, בארץ קרה ורחוקה, איש רזה עם זקן עד החזה, ישב וכתב ספר…."

ברוכים הבאים לסיור היסטורי ואקטואלי יוצא דופן שחושף את סיפור הקמתה המדהים של העיר העברית הראשונה – העיר היחידה בעולם שנקראת על-שם ספר והוקמה מתוך ספר, אלטנוילנד!

אלטנוילנד, ספרו השני של חוזה המדינה מ-1902, הוא ספר מדהים, מרגש ומהפכני שקצת נשכח עם השנים.. בסיור שלנו נסיר את האבק מעל הספר העתיק הזה נגלה את יופיו, משמעותו ונמצא רמזים הפזורים סביבנו לאופן בו הוא עיצב את תל-אביב שלנו, מאז ועד היום.

במסגרת הסיור תטיילו ברחוב הראשון של העיר, בבית הראשון של העיר ותשתו קפה בקיוסק הראשון של העיר. בנוסף, תבקרו בבית המקדש של ת״א, תכירו את האנשים שהפכו את החזון למציאות ותתמלאו יחדיו בהשראה.
הכי חשוב – תהנו בטירוף!

טיול באיסלנד

ב-2014 הגעתי לאי די במקרה. החודש שביליתי שם היה מהפך עבורי. ידעתי שעוד אחזור לשם, כמדריך. החלום הוגשם והיום אני מתרגש כל פעם מחדש לחזור למקום שהפך להיות חלק ממני. הכיף הגדול הוא לקחת א.נשים איתי ולהחזיר אותם ארצה איסלנדופילים.

הטיולים שלי יוצאי דופן. קבוצות קטנות שאני מרכיב בעצמי, עם המון מקום לכל אדם ואדם לבטא עצמו במהלך הטיול. איסלנד דורשת מאיתנו קצב אחר ממה שאנחנו מורגלים אליו בארץ. אנחנו מספיקים המון אבל לאט לאט.

מוזמנים למקום המיוחד ביותר על פני כדור הארץ לטיול של פעם בחיים.

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם עם כל הפרטים.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022