השיר הנסתר של דניאלה ספקטור

שיר שנכתב במיוחד בשביל הרגע של סוף ההופעה ואחרי שנים החליטה להקליט אותו ולצרף אותו לאלבום שבדרך.

אני רוצה לספר היום על השיר הנסתר של דניאלה ספקטור.

מפה לשם עברו כבר עשר שנים של קריירה מוזיקלית מוצלחת מאוד לדניאלה ספקטור. "כל הדברים היפים באמת", "לישון בלעדיי", "אברהם", "הכוכב הזה מת" והרשימה עוד ארוכה של שירים מקסימים שדניאלה ספקטור שחררה לאוויר העולם בעשור הזה בו היא גם הוציאה שלושה אלבומים.

החדשות שלנו היום שיש אלבום רביעי בדרך והוא ייצא בחודשים הקרובים. הסינגל השלישי ששוחרר מתוכו השבוע הוא "פנינים". ו-"פנינים" הוא השיר הנסתר שלה. מה זאת אמרת שיר נסתר? אני אסביר.. מי שהיה בהופעה שלה בשנים האחרונות לא יכל לשכוח את האופן בו היא נוהגת לסיים את הופעותיה. היא נעמדת בתוך הקהל, עם יוקללה, בלי הגברה ושיר שיר קטן, אינטימי ויפהפיה. תמיד מדובר ברגע מיוחד מאוד.

היא כתבה את השיר הזה במיוחד בשביל הרגע של סוף ההופעה ואחרי שנים שזה היה כל תפקידו בעולם היא החליטה להקליט אותו ולצרף אותו לאלבום שבדרך. אלון עדר עשה הפקה מוזיקלית בפרץ יצירתיות של לילה אחד. הקליפ המלווה לסינגל לעומת זאת הוא מלאכת מחשבת של אנימטור בשם עידן ברזילי אשר עמל במשך 15 חודשים, ויצר לא פחות מאשר 2450 איורים בשביל להעמיד סרטון שמלווה באופן מושלם את השיר. לאחרונה גם הוצגה בירושלים תערוכה מיוחדת בשם "שיר מתעורר" על הסיפור מאחורי יצירת הוידאו המיוחד הזה.

לסיכום, מומלץ מאוד לחפש ביוטיוב את פנינים של דניאלה ספקטור ומומלץ מאוד להגיע לאחת מההופעות הקרובות.

10 בסולם גיל פז!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022