״יסמין. שיר על נייר זכוכית.״

ברי סחרוף מפנק באלבום מחווה חדש של שלל אמנים למשורר הותיק והמוערך רוני סומק.

ההמלצה שלי היום תהיה על שיר חדש של מי שבניינטיז כונה "נסיך הרוק הישראלי" אבל כבר שנים ברור שהוא "מלך הרוק הישראלי" אם לא המוזיקה הישראלית בכלל, הזמר שקיבל את הקטע הכי ארוך ב"שבט אחים ואחיות" – ברי סחרוף כמובן..

אז ברי מוציא שיר חדש וזה תמיד מעורר ציפייה וסקרנות. השיר שנקרא "יסמין. שיר על נייר זכוכית" והוא השיר הפותח מתוך אלבום מחווה חדש של שלל אמנים למשורר הותיק והמוערך רוני סומק, "מדרכות מפיקות חשמל".

אלבום, שמלבד ברי גם שאנן סטריט, טל גורדון, אלון אולארצ'יק ואמנים נוספים פחות מוכרים, משתתפים בו והתוצאה היא מיוחדת ומעניינת בעיקר מאוד מגוונת ועשירה מבחינה מוזיקלית.
את יודעת, השבוע אנחנו מרגישים מאוד חלק מאירופה לכאורה עם כל חגיגת האירוויזיון אבל השירים האלה של רוני סומק שנולד בבגדד והביצוע הזה של ברי שבא מטורקיה מביא איזה קשת צבעים וטעמים, שגם אירופה היא חלק ממנו, אבל לא רק. מערב ומזרח, מה שנקרא.
הנה שורה מתוך השיר:

"זמֶּרֶת לְבָנוֹנִית שָרָה בִּמְכוֹנִית אִיטַלְקִית שֶל מְשוֹרֵר עַרְבִי מִבַּקָה אַל גַרְבִּיָה בִּרְחוֹב עַל שְמוֹ שֶל מְשוֹרֵר עִבְרִי שֶחַי בִּסְפָרַד."

הכל בתוך הכל, תוך רגע עוברים משם לכאן, ממקום למקום. ברי פותח את אלבום המחווה הזה בחספוס הטיפוסי שלו את ועם הקול העמוק הזה שלו, ואליו מתלווה קאנון כלי נגינה ערבי-טורקי. בעיניי התוצאה יפהפיה.

לפני כמה ימים, במופע יום העצמאות בקרית טבעון ברי הקדיש את "עוד חוזר הניגון" לעמר שייר, חבר טוב שלי, שנפטר לאחרונה ממחלת הסרטן הארורה.

אני רוצה גם אני להקדיש לעמר, שכל-כך אהב מוזיקה, את הפינה שלי היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022