״יסמין. שיר על נייר זכוכית.״

ברי סחרוף מפנק באלבום מחווה חדש של שלל אמנים למשורר הותיק והמוערך רוני סומק.

ההמלצה שלי היום תהיה על שיר חדש של מי שבניינטיז כונה "נסיך הרוק הישראלי" אבל כבר שנים ברור שהוא "מלך הרוק הישראלי" אם לא המוזיקה הישראלית בכלל, הזמר שקיבל את הקטע הכי ארוך ב"שבט אחים ואחיות" – ברי סחרוף כמובן..

אז ברי מוציא שיר חדש וזה תמיד מעורר ציפייה וסקרנות. השיר שנקרא "יסמין. שיר על נייר זכוכית" והוא השיר הפותח מתוך אלבום מחווה חדש של שלל אמנים למשורר הותיק והמוערך רוני סומק, "מדרכות מפיקות חשמל".

אלבום, שמלבד ברי גם שאנן סטריט, טל גורדון, אלון אולארצ'יק ואמנים נוספים פחות מוכרים, משתתפים בו והתוצאה היא מיוחדת ומעניינת בעיקר מאוד מגוונת ועשירה מבחינה מוזיקלית.
את יודעת, השבוע אנחנו מרגישים מאוד חלק מאירופה לכאורה עם כל חגיגת האירוויזיון אבל השירים האלה של רוני סומק שנולד בבגדד והביצוע הזה של ברי שבא מטורקיה מביא איזה קשת צבעים וטעמים, שגם אירופה היא חלק ממנו, אבל לא רק. מערב ומזרח, מה שנקרא.
הנה שורה מתוך השיר:

"זמֶּרֶת לְבָנוֹנִית שָרָה בִּמְכוֹנִית אִיטַלְקִית שֶל מְשוֹרֵר עַרְבִי מִבַּקָה אַל גַרְבִּיָה בִּרְחוֹב עַל שְמוֹ שֶל מְשוֹרֵר עִבְרִי שֶחַי בִּסְפָרַד."

הכל בתוך הכל, תוך רגע עוברים משם לכאן, ממקום למקום. ברי פותח את אלבום המחווה הזה בחספוס הטיפוסי שלו את ועם הקול העמוק הזה שלו, ואליו מתלווה קאנון כלי נגינה ערבי-טורקי. בעיניי התוצאה יפהפיה.

לפני כמה ימים, במופע יום העצמאות בקרית טבעון ברי הקדיש את "עוד חוזר הניגון" לעמר שייר, חבר טוב שלי, שנפטר לאחרונה ממחלת הסרטן הארורה.

אני רוצה גם אני להקדיש לעמר, שכל-כך אהב מוזיקה, את הפינה שלי היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.