סיפור האירוויזיון של להקת Fire Saga

מה הקשר בין להקה איסלנדית מהאירוויזיון לסרט חדש ומעניין בנטפליקס?

היום אני רוצה להציג את המנצח הגדול של אירוויזיון 2020. איך זה יכול להיות את שואלת? הרי הקורונה לקחה לנו את האירווזיון.. אז ככה..

ממש לפני כמה ימים יצא סרט חדש בכל העולם, הפקה של נטפליקס, מה שאומר – הפקה רצינית, המון תשומת לב ממאות מיליוני הצופים של רשת הזרמת המדיה (ככה אומרים סטרימינג בדקתי..) החזקה ביותר בעולם. ובעיקר – אפשרות לצפיה בבית. יתרון גדול בימינו ההזויים. הסרט החדש הזה יוצא והוא מיד נהיה פריט התוכן הנצפה ביותר בנטפליקס. ולי ברור שהוא יגיע מהר מאוד למעמד של סרט קאלט האם את כבר מנחשת על מה אני מדבר ומדוע מבקר המוזיקה שלך חוצה את הכביש אל עבר הקולנוע?

ובכן אני מדבר כמובן על סרט האירוויזיון החדש! הסרט עם השם הארוך ביותר בהיסטוריה, תחרות הזמר של האירוויזיון: הסיפור של להקת fire saga סרט שעוד לפני שהוא יצא דיברו עליו המון ועכשיו הבאזזז רק גדל. המבקרים (חוץ ממני) ברובם קוטלים, אבל הצופים עצמם מתמוגגים.. וזה מה שחשוב..

מכיוון שאני אכן לא מבקר קולנוע אני לא אכנס איתך לעלילת הסרט ואסתפק בלספר על שיר אחד, מרגש במיוחד, שמפציע לקראת הסיום ונקרא husavik, על שם העיירה הקטנטנה האמיתית לגמרי, יפהפיה ונידחת לגמרי בצפון צפון איסלנד שזכיתי לטייל ולהדריך בה כמה פעמים, שגיבורי הסרט גדלים בה וממנה נוסעים לייצג את איסלנד באירוויזיון. ללא ספויילרים אומר רק שמדובר בשיא הרגשי של הסרט, ויש כאן חתיכת, מדובר בשיר, מהשירים הבודדים האלה,  שתוך שמיעה אחת את פשוט יודעת שזה זה. שיר ענק. 

מכיוון שהקורונה לקחה לנו את אירוויזיון 2020, הסרט הזה הפך בעצם בעצמו אירוויזיון 2020 והשיר החדש שהוא כולו שיר הלל לאיסלנד, וגם מושר בחלקו באיסלנדית וזה בעיניי הרגע היפה ביותר של השיר, הוא-הוא השיר הזוכה של האירוויזיון שלא התקיים. מומלץ בחום געשי!

הסרט החדש שכולו הפקה אמריקאית הוא על התופעה המוזיקלית הפופולארית ביותר בעולם, והיא בכלל תופעה תרבותית אירופאית שלאחרונה גם אוסטרליה הצטרפה אליה

אז השיר החדש שנדבר עליו היום הוא חדש חדש, ממש פורסם לפני כמה ימים והולך להיות אין לי שום ספק להיט בינלאומי ענק. מדובר בשיר שנקרא husavik על שם עיירה קטנטנה, יפהפיה ונידחת בצפון צפון איסלנד. 2,700 תושבים סך הכל. והם מקבלים עכשיו המנון עצום. איך זה קורה בעצם? נטפליקס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022