״אני כאן״ - שיר חדש לאביתר בנאי

איחוד כוחות מסקרן של שלושה מהאמנים המוערכים ביותר בארץ כיום: אביתר ואהוד בנאי ואסף אמדורסקי.

השיר החדש "אני כאן" הוא איחוד כוחות מסקרן של שלושה מהאמנים המוערכים ביותר בארץ כיום. אביתר בנאי כתב והלחין, הוא שר יחד עם בן דודו אהוד בנאי ועל העיבוד וההפקה המוזיקלית חתום אסף אמדורסקי. כיאה לשיר שיוצא תחת ידיים של שלישיה כזאת מדובר בשיר מעולה.

"אני כאן" מתחיל לאט לאט ולשיא והקרשנדו שלו הוא מגיע באזור אמצע השיר כשאהוד מעלה את קולו באופן לא טיפוסי ושר "אני עף אני נפתח". מבחינת המילים, זה שיר שדורש הקשבה ובעיקר צריך לשים בצד את הציניות. שיר אישי, חשוף, שכולו לב ונשמה. אביתר בנאי טיפוסי.

כך אביתר עצמו כתב בפוסט בפייסבוק:

"אמרה לי מישהי , אתה יכול לדעת הרבה על עצמך , לפי איך שהבן שלך מרגיש כשאתה תופס אותו עושה משהו שאתה לא מרשה. האם הוא נבהל? מסתתר? או שהוא יודע שמותר לו לטעות? גם את עצמך אתה אוהב רק כשאתה מושלם ? או שמותר לך לטעות? מותר לך להיכשל ? משהו בדיבור שלי עם עצמי משתנה . כל רגשות האשמה האלה , הביקורת העצמית הקטלנית הזו . אני מחליף את הדיבור הפנימי לדיבור של אמון וחמלה . אהבה . בצומת הזו נכתב השיר הזה: אני כאן." סוף ציטוט.

אגב, רק בשבוע שעבר משרד החינוך הכריז על זכייתו של אביתר בנאי בפרס מפעל חיים לתרבות יהודית-ישראלית. מפעל חיים והוא סך הכל בן 45, מדהים. ועדת הפרס ציינה כי "אביתר בנאי אינו רק אמן, הוא איש רוח. הוא צייר המצייר בצלילים, שלוקח את המאזין למקומות רחוקים, משונים, אל מרתפי הנפש, וגורם לנו לחלץ מתוכם צעקה, דמעה, צחוק, תנועה, חיים". סוף ציטוט.
בעיניי, אחרי ששומעים את השיר החדש "אני כאן" אפשר – שוב – להבין מדוע הוא זוכה לשכון במעמד העל אליו הוא הגיע. בזכות ולא בחסד.

לסיכום, הבעיה היחידה שלי עם השיר ומפגש הפסגה הזה של אביתר בנאי, אהוד בנאי ואסף אמדורסקי היא שמדובר במפגש אחד בלבד.. עושה חשק לאלבום שלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נהיה בקשר!

מלאו את הטופס ואני אחזור אליכם בקרוב.

יום 1 | 27.7.22 | נחיתה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירת ביניים בציריך נאסוף את המזוודות והג'יפים ונצא לרייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. נתמקם במלון, נאכל ארוחת ערב ונצא לחגוג את תחילת הטיול באטרקציה הכי שווה בעיר והכי איסלנדית - המרחצאות החמות של הסקיי לגון!

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 2 | 28.7.22 | מעגל הזהב - המיטב של איסלנד

היום הראשון המלא ובו נבקר באתרים האיסלנדיים האולטימטיביים - גייזר המקורי, מפלי הזהב גולפוס, ת'ינגווטליר - המקום בו כל הסיפור של איסלנד מתחיל ונאכל ארוחת צהריים מיוחדת במיקום יוצא דופן..

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 3 | 29.7.22 | לנדמנלאוגר - שמורת ההרים הצבעוניים

היום נתחיל להנות באמת מהג'יפים שלנו - עמוק לתוך השטח, ה-highlands האיסלנדיים! נחצה נחלים, נטפס על הרים ונגיע למקומות מופלאים! לנדמנלאוגר באיסלנדית ''בריכות העם'' הוא אזור יוצא דופן בנוף המשתקף בו, סלעי ריוליט צבעוניים וגבעות אין-ספור שנראות כאילו נחתו מספר פנטזיה. נבחר מסלול אחד להליכה רגלית טובה ונמשיך לאורך היום בדרך הנופית שהעין לא תוכל לשבוע. עם ערב נשב בכיף במסעדה טובה ונקבל יחד את השבת.

משך נסיעה: 385 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 4 | 30.7.22 | ארץ הסאגות

היום נרד לעומקה של איסלנד - נכיר את המושג האיסלנדי ''סאגה'' והעושר ההיסטורי הטמון בו, בעיירה היפה רייקהולט נתוודע לאחת הדמויות המרתקות בתולדות האומה הצפונית - סנורי סטולרסון. לאחר מכן נרד לעומקה של איסלנד מילולית, בביקור במערת הלבה הגדולה ביותר באי. נטייל אל מעיינות חמים טבעיים ויפהפיים יוצאי דופן ואם נספיק נבקר גם במפלים המהפנטים: ''מפלי הלבה''.

משך נסיעה: 280 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 5 | 31.7.22 | העיר הגדולה הקטנה בעולם

לאחר ארבעה ימים בטבע ולכבוד סוף השבוע האיסלנדי נכיר את עיר הבירה רייקיאוויק מעט טוב יותר, נטייל בעיר שמגדירה עצמה בתור ''העיר הגדולה הקטנה ביותר בעולם'', נפגוש אנשים מעניינים, נפקוד את השוק המקומי, אם מזג האוויר יאיר פנים נקפוץ לפסטיבל עירוני ונעוף מעל איסלנד.

משך נסיעה: אולי מעט בתוך העיר
מסע 25.7.2022
יום 6 | 1.8.22 | איסלנד הגיאותרמית

היום נגיע ל''נחל המעשן'' - מסלול מטריף ביופיו בטבע הבראשיתי של איסלנד לאורך נחל חם, נוכל גם לרחוץ בו ולאכול במסעדה שממקומת בנוף שאין דומה לו. נבקר במפעל להפקת אנרגיה גיאותרמית ונלמד כיצד האיסלנדים רותמים את איתני הטבע בהם הם חיים לטובתם.

ולעת ערב: הפתעה! :)

משך נסיעה: 100 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 7 | 2.8.22 | תורסמורק - היער של תור

לקראת סוף הטיול ניקח את הג'יפים שלנו פעם נוספת לעומק השטח בטיול יוצא דופן לאחת הפנינות המדהימות ביותר של איסלנד! בשמורת תורסמורק יש הזדמנות מיוחדת לראות את הטבע האיסלנדי במיטבו. נוף מרהיב של קרחונים, נהרות,  הרים ונחלים מכל עבר. כמובן שגם כאן נגלה את המקום גם דרך הרגליים שלנו בטיול יומי לא קשה במיוחד אך מספק מאוד!

משך נסיעה: 320 ק"מ
מסע 25.7.2022
יום 8 | 3.8.22 | מסיימים בשיא

היום האחרון של הטיול יוקדש לשיט לאי הקטן והמיוחד וידיי נשמע את סיפור המקום ונסכם את המסע שלנו. בהמשך היום ניסע רחצה משותפת, מרגיעה ומענגת בלגונה הכחולה המפורסמת והנהדרת וארוחת ערב מסכמת וחגיגית :)

נחזיר את הרכבים לעת ערב  ונמריא חזרה הביתה עייפים, מרוצים ומלאים בחוויות ב-00:25

משך נסיעה: 50 ק"מ
מסע 25.7.2022